prezenty
podróże
najnowsze kolekcje
fitness
eDarling
POLECANE KOSMETYKI
WYPOSAŻENIE WNĘTRZ
Szpital
internet z tabletem
kobiety
bon na zakupy
Opinia konsumentów
nowy jeep
Pierwsz pożyczka za darmo
księgarnia online
pożyczka przez internet
mieszkanie w stolicy
VISA
kosmetyki azjatyckie
karta kredytowa dla kobiet
market internetowy
TMoible
Szybka pożyczka
wyprzedaże
odchudzanie
najtańsze AC
księgarnia online
kobiety
Swarovski
WBK
Żabka
Hawaje
biżuteria artystyczna
duże rozmiary obuwia
najtańsza telefonia komórkowa
ankieta modowa
wygraj samochód
słodycze
wyprzedaże
perfumy za darmo
WBK
najtańsza telefonia komórkowa
zdrowie
ekskluzywny klub hotelowy
Lotto online
Sarenza
duży biust
jak urządzić dom
Szybka gotówka
pożyczka online
smaki dla wymagających
tanie RTV
nauka online
tanie soczewki kontaktowe
pożyczka online
trendy

Srebro koloidalne. Rewolucja w leczeniu - dr Josef Pies

Srebro koloidalne. Rewolucja w leczeniu - dr Josef Pies

Metody alternatywne

Oprócz osiągnięć konwencjonalnej medycyny akademickiej mamy dzisiaj do dyspozycji wiele różnych metod alternatywnych, które zostały opisane w licznych książkach popularnonaukowych. Josef Pies – doktor biologii komórkowej, który swą pracę doktorską napisał z cytologii, jest autorem publikacji „Srebro koloidalne. Rewolucja w leczeniu.” Ta niewielkiej objętości książka (132 strony) traktuje o naturalnym antybiotyku (lek zabijający bakterie) i antymykotyku (lek zabijający grzyby). Autor poruszył w niej różne aspekty: medyczny, fizyczny i historyczny, aby jak najpełniej zaprezentować zalety srebra koloidalnego, które z racji swoich właściwości zostało nazwane „drugim układem odpornościowym”.

Niewłaściwa antybiotykoterapia

Wielki zachwyt nad antybiotykami już minął. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę ze skutków ubocznych ich zastosowania. Ponadto duże niebezpieczeństwo wiąże się ze szczepami odpornymi na działanie antybiotyków. Na zmutowane bakterie nie działają antybiotyki, w konsekwencji czego trzeba wynaleźć nowe aktywne substancje. Namnażanie się opornych szczepów bakterii jest coraz częstsze. Nie wdając się drobiazgowo w szczegóły, można stwierdzić, że przyczynia się do tego między innymi niewłaściwa antybiotykoterapia: zbyt częste stosowanie antybiotyków bądź też zbyt szybkie ich odstawianie przez pacjentów, którzy po zastosowaniu kilku dawek poczuli się lepiej.

Doktor biologii komórkowej Josef Pies wspomina o opornych szczepach bakterii, które odgrywają istotną rolę w procesie gojenia się ran i które występują w szpitalach: gronkowiec złocisty i bakteria ropy błękitnej. Osoby nimi zarażone wymagają niestety długotrwałego i kosztownego leczenia. Aż jedną czwarta tych infekcji leczy się w Niemczech na oddziałach intensywnej terapii medycznej. Utrudnieniem jest także fakt, że wiele leków leczy tylko objawy, a nie przyczynę choroby. Co można w takim razie powiedzieć o zastosowaniu srebra koloidalnego? Czy jest w stanie usunąć przyczynę choroby, a nie tylko jej skutki?

Wielorakie zastosowanie

Srebro jest metalem o nieograniczonych wprost możliwościach. Do użytku zewnętrznego stosuje się je w przypadku takich chorób skóry jak egzema, trądzik, trądzik różowaty, łojotok, pokrzywka, łuszczyca, grzybica stóp, toczeń, półpasiec, rany otwarte czy opryszczka. Jony srebra przyspieszają gojenie się ran i tworzenie się nowej tkanki nabłonkowej. Zastosowanie srebra usprawnia tworzenie się w tkance nabłonkowej metalotioneiny - białka, które wspomaga organizm w usuwaniu metali ciężkich: rtęci czy kadmu i jest zaliczane do „zmiataczy wolnych rodników” o działaniu przeciwnowotworowym.

Srebro koloidalne charakteryzuje się szerokim spektrum działania, wykazuje działanie lecznicze między innymi w następujących chorobach: schorzenia oczu (zapalenie spojówek, powiek, gruczołu łzowego, rogówki, wrzód rogówki), schorzenia układu oddechowego (zapalenie płuc, zapalenie śluzówki nosa, krztusiec, zapalenie opłucnej, gruźlica, legioneloza), narządu ruchu (artretyzm, reumatyzm), układu moczowo-płciowego (zapalenie pęcherza moczowego, upławy, problemy z prostatą, rzeżączka) oraz układu nerwowego (zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, neurastenia). Srebro koloidalne wzmacnia system immunologiczny i jest również pomocne przy leczeniu tężca, paradontozy, szkarlatyny, wrzodów, cukrzycy, gorączki poporodowej, paratyfusu czy sepsy. W książce zamieszczone są tabele z wykazem schorzeń, w przypadku których srebro koloidalne wykazuje działanie lecznicze. Zamieszczone są także doniesienia osób, które zastosowały je ze skutkiem pozytywnym.

Zaciekawiła mnie informacja o możliwości użycia srebra koloidalnego do walki z bakteriami, wirusami czy grzybami atakującymi rośliny uprawne bądź pokojowe. Doktor biologii komórkowej przekonuje, że dzięki srebru koloidalnemu można bez użycia licznych chemicznych środków ochrony roślin cieszyć się zdrowymi warzywami. Rezygnacja ze środków chemicznych stanowi na pewno cenną alternatywę.

Autor uczciwie przyznał, że pomimo wykazania wielu pozytywnych właściwości, srebro koloidalne nie jest cudownym specyfikiem mogącym wyleczyć każdą chorobę i każde schorzenie. Pomaga jednakże skutecznie w zwalczaniu wielu zarazków wywołujących choroby i wspomaga leczenie różnych dolegliwości. Przed zastosowaniem preparatu należy bezwarunkowo zasięgnąć porady doświadczonego lekarza i aplikować dawki zgodnie z jego zaleceniami, o czym wielokrotnie przypomina autor.

Książka „Srebro koloidalne. Rewolucja w leczeniu” nie rości sobie oczywiście prawa do bycia poważną publikacją naukową, informuje jedynie czytelnika i czytelniczkę w bardzo prosty i przejrzysty sposób o istnieniu alternatywnych form terapii, a także o kryteriach dotyczących jakości tego naturalnego środka.

Odpowiedzi

Srebro koloidalne

Polecam srebro koloidalne w dobrym sklepie:
http://vitamarket.pl/p1071-Ag100-Srebro-Koloidalne-300-mililitrow.html
Niestety ponieważ jest to supleemnt diety nie można za wiele rozpisywac się o jego własciwościach, ale uważam, że wszyscy zainteresowani wyszperają gdzieś więcej informacji na jego temat